تعیین نرخ باربری اهواز طبق‌معمول با توجه به چند عامل پراهمیت رخ می گیرد. در کشور ما ممکن است سالیانه ارز های متنوع دستخوش تغییر شوند. بوسیله همین دلیل است که نمی توان توقع پایداری در نرخ ارائه خدمات داشت. ارزش دقیق هر کالا اگر خدمت در این‌گونه شرایطی سالیانه و حتی ماهانه تعیین می شود.

در بعضی مقطع‌ها با نوسانات بسیار ارزش ارز شاهد تغییر هفتگی، روزمره یا حتی ساعتی خدمات و کالاها شده ایم. باربری و حمل و نقل بار نیز یکی از خدماتی است که عوامل مختلفی در آن شکل دارند. حق‌الزحمه کارگر و شوفر، هزینه کامیون، مخارج پکینگ و… از کاملاً موارد اثرگذار در قیمت آن هستند.

در سرزمین ما تمامی موردهای مذکور تابعی بلاواسطه از قیمت ارز هستند. یعنی به محض افزایش ارزش ارز، ارزش خدمات حمل و نقل بار نیز به تناسب آن افزایش خواهد یافت. در امتداد مطلب هدف داریم تا پراهمیت ترین عوامل اثربخش در تعیین نرخ باربری اهواز را بازبینی کنیم.

قیمت و تعرفه باربری در اهواز

در شهر اهواز به عنوان بزرگراه مبادلاتی بین حد ایران و عراق، بندرها بااهمیت امام خمینی و ماهشهر با دگر مناطق کشور، شرکت های حمل و نقل متعددی فعالیت می کنند. خدمت‌های این کمپانی ها شامل حمل و نقل اسباب و جهیزیه نوعروسان، حمل کالاهای تجاری، جابجایی کالاهای زیر سنگین صنعتی و… است.

هرکدام از این خدمات می توانند به دلیل مخارج های مورد نیاز، دشواری، نیروی متخصص و حتماً ماشین اسباب مورد استفاده ارزش و نرخ های متفاوتی داشته باشد. در اهواز تمام فاصله مبدا تا مقصد و تمام نوع بار و خدمتی ارزش مشخص و توصیف شده ای دارد. نرخ باربری اهواز عموما به صورت چندماهه یا سالیانه منصوب می شود. مگر در شرایط نوسانات دشوار که ارزش ها به الزام در دوره های زمانی کوتاه تری تغییر می کند.

ارسال مستقیم بار از استان خوزستان به بیش از 110 شهر کوچک و بزرگ کشور طبق‌معمول به صورت روزمره صورت می گیرد. شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز ایران همه مقاصد خودروهای شرکت های اتوبار اهواز هستند. برای هرکدام از این مسیرها بر پایه فاصله، دشواری راه و دگر عوامل نامبرده در بالا، تعرفه ها و نرخ های متفاوتی در نظر گرفته شده است.

مساله مهم در مورد قیمت باربری اهواز، یکسان نبودن قیمت های بعضی شرکت ها است. بعضی شرکت ها بوسیله بهانه متمایز بودن عرضه خدمات اقدام به دریافت وجه زیادتر از مشتریان کرده اند. این کار در صورتی وجاهت قانونی دارد که خدمت ارائه شده اختصاصی بوده و نیازها و خرجی های متفاوتی داشته باشد؛ مانند حمل کالاهای پر ریسک، گرانبها و سنگین صنعتی. این این‌گونه کالاهای علاوه بر ریسک بالا، به دلیل قیمت بالایی که دارند، هزینه های بیشتری برای بیمه و کارها دارند.

نرخ باربری اهواز

حالا که با نسبت ارتباط قیمت و فعالیت‌ها باربری ها در شهر اهواز آشنا شدید، بهتر است به بازدید تخصصی عوامل اثرگذار در نرخ باربری اهواز بپردازیم. بااهمیت ترین عوامل اثرگذار در این قیمت به صورت جداگانه بازبینی می شوند.

نوع خودروی حمل کننده؛ مهم ترین عامل تاثیرگذار در نرخ باربری اهواز

خودروی حامل بار بااهمیت ترین و احتمالا بزرگ ترین اهرم اثرگذار در تعیین قیمت باربری در شهر اهواز است. تمامی شرکت های باربری از خودروهای سبک، نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین به‌سوی حمل انواع بارها به مقصد استعمال می کنند. در این مابین معروف ترین خودروهای سنگین و نیمه سنگین مورد استعمال در حمل بار در اتوبارهای اهواز، خاور، کامیون 911، تک شش چرخ و جفت ده چرخ هستند.

خودروهای نامبرده طبق‌معمول 80 درصد بارهای سنگین و نیمه سنگین را جا به جا می کنند. همچنین اقسام تریلی ها نیز برای بارهای سنگین در صدر نمودار نرخ ها قرار دارند. این درحالی است که بعد از تریلی ها، به ترتیب جفت، تک، 911 و خاور قرار می گیرند. حتماً نرخ های خودروهایی قبیل جفت و تک طبق‌معمول با چشم پوشی از جنس بار، نزدیک و شبیه یکدیگر است.

نوع ماشین های باربری اهواز

کارگران و نیروهای حمل و تخلیه بار

دومین عامل اثرگذار در تعیین نرخ باربری اهواز، نیروهای حمل، تخلیه و فیکس کردن بار هستند. بار شما احتیاج به چیدمان و تخلیه مناسب دارد تا سلامت آن در تمامی مرحله‌ها جابجایی به مقصد ضمانت شود. در همین جهت طبق‌معمول بهترین اتوبارهای اهواز نیروهای بارچین حرفه ای استخدام می کنند.

بارچین ها تاثیر قابل توجهی روی نرخ و قیمت باربری در اهواز دارند. بسته به نوع بار و ظرفیت بار شما حق‌الزحمه این افراد همچنین متمایز است. آن ها هم بعد از اعمال بارگیری با استفاده از روش های تجربی و پتو و موادی ازقبیل فوم، اسباب شما را فیکس می کنند تا در مسافت راه آسیب هان وارد نشود. این کار همان عملیات ضربه گیری است که زیادتر در حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل و جهیزیه عروس استفاده دارد.

کارگر باربری اهواز

سایر عوامل موثر در تعیین قیمت باربری در اهواز

علاوه بر اوضاع نامبرده، عواملی قبیل کاهش قیمت اسکناس ملی، افزایش قیمت قطعات زاپاس خودروها، فاصله پیمودن شده، دشواری مسیر جاده و مدت زمان ضروری تا مقصد و فعالیت‌های اختصاصی قبیل پکینگ نیز شراب توانند پستان رخ مظنه باربری اهواز اثر گذاشتن بلاواسطه داشته باشند.

برای آگاهی از نرخ های دقیق و به روز باربری در اهواز می توانید توسط کارشناسان شرکت باربری اتوبار اهواز، یکی از برترین اتوبارهای اهواز تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *